Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Babai nga Prizreni ankohet në Polici, thotë se i biri i mitur e maltreton vazhdimisht

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Një burrë nga Prizreni ka raportuar në Polici se maltretohet në mënyrë sistematike nga djali i tij i mitur. Ndërkohë, në një përplasje që e kanë pasur dje, ai e ka goditur me grusht xhamin e derës së hyrjes së shtëpisë dhe e ka thyer.

  Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

  “I dyshuari i mitur pas një komunikimi të tensionuar që e ushtron ndaj prindit të tij viktimës, e godet me grusht xhamin e derës së hyrjes së shtëpisë dhe e thyen të njëjtin, vlera e të cilit sillet rreth 50 Euro. Viktima-prindi deklaron se në mënyrë sistematike maltretohet prej të dyshuarit-birit të tij”, ka thënë Osmanollaj.

  Sipas tij, për këtë rast është edhe hetuesi primar i dhunës në familje.

  “Në lidhje me rastin është njoftuar hetuesi primar i dhunës në familje e i cili pas intervistimit të palëve të përfshira në rast dhe komunikimit me prokurorin e shtetit i njëjti (prokurori) ka vendosur që ndaj të dyshuarit të aplikohet procedurë e rregullt hetimore”, ka deklaruar Osmanollaj.

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vazhduar debatin me opozitën në Kuvendin e Kosovës për çështjet e Ohrit. Kurti iu referua fjalimit...
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....
  Lajme23 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë. Sipas njoftimit për media theksohet se pasditen e djeshme në stacionin policor në...
  Të tjera
  Vip23 Mars 2023
  Sot ka filluar muaji i shenjtë i Ramazanit. Urime të shumta lidhur me agjërim sa më të lehtë. Një veprim surprizues e...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një telefonatë nga Derek Chollet, këshilltari special i sekretatit amerikan Antony Blinken. Siç ka shkruar...
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha se marrëveshja e fundit mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër është “marrëveshja më e keqe” që...
  Lajme23 Mars 2023
  Wurz Design kompani e njohur për projektimin e Qendrave të Trajnimit për Siguri Rrugore, qendra që tashmë i ka ndërtuar në pjesën...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një urdhër-arresti është lëshuar kundër Vladimir Putin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), që do të thotë se presidenti rus do të arrestohet...
  Lajme23 Mars 2023
  Dragan Kovaçki nga VMRO-DPMNE thotë se para 10 ditëve në Kosovë janë arrestuar agjentë të shërbimit të inteligjencës ushtarake të Maqedonisë. Kovaçki...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.