Kronika

Babai në Prishtinë e kërcënon me vrasje vajzën e tij

Babai në Prishtinë e kërcënon me vrasje vajzën e tij
08:25 | 28 Nëntor 2022

Është arrestuar një person dje në Prishtinë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë të vazhdueshme psiqike ndaj vajzës së tij dhe e ka kanosur atë me vrasje.

Në raport thuhet se motivet janë të panjohura.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Raporti i plotë:

DHUNË NË FAMILJE

Prishtinë 27.11.2022-14:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti, për motive të panjohura ka ushtruar dhunë të vazhdueshme psikike ndaj viktimës femër kosovare-vajzës së tij, dhe të njëjtën e ka kanosur me vrasje. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera