×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Babai i kongresmenes amerikane Ilhan Omar vdes nga COVID-19

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Kongresmenja demokrate në SHBA, Ilhan Omar, ka njoftuar se babai i saj ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare, raportohet se për shkak të komplikimeve nga koronavirusi i ri(COVID-19), raporton Anadolu Agency (AA).

  “Me pikëllim dhe dhimbje të jashtëzakonshme i thash lamtumirë babait tim, Nur Omar Mohamed”, Omar e ndau humbjen e saj në një mesazh në Twitter të hënën vonë.

  “Nuk mund të përshkruhet ajo çfarë rëndësie kishte për mua dhe të gjithë që e njihnin dhe e donin atë”, tha ajo.

  SHBA është vendi i goditur nga pandemia me më shumë se 2.11 milionë raste dhe mbi 116.100 vdekje, sipas Universitetit Johns Hopkins. Në përgjithësi, janë regjistruar mbi 576.300 të shëruar.

  Pas shfaqjes në dhjetorin e kaluar në qytetin kinez Wuhan, virusi është përhapur në të paktën 188 vende dhe rajone.

  Ka më shumë se 8.04 milionë infektime të konfirmuara globalisht dhe 437.100 vdekje, me mbi 3.88 milionë shërime.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një turist slloven ka humbur jetën tragjikisht në Shkodër. Policia thotë se 65-vjeçari dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga kalaja e Rozafës,...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka përjashtuar të gjithë nga procesi...
  Lajme04 Tetor 2023
  Analisti politik dhe avokati, Azem Vlasi, i hedh poshtë pretendimet nga Serbia se Milan Radoiçiq, i cili pranoi organizimin e sulmit terrorist...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë, veri të Kosovës, më 24 shtator, ka...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin gjerman të Ushqimit dhe Bujqësisë, Cem Ozdemir. Atë e ka njoftuar për...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiqi i cili ishte organizatori i sulmit në Banjskë të Zveçanit dje u arrestuar nga shtetit serb....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.