[wp-story]

Lajme

Avokati i Isa Mustafës thotë se VV-LDK nuk kanë folur për ndarje të posteve

Avokati i Isa Mustafës thotë se VV-LDK nuk kanë folur për ndarje të posteve
23:51 | 03 Dhjetor 2019

Avokati Besnik Berisha ka thënë se mes kryetarëve të partive LDK dhe VV, Isa Mustafa dhe Albin Kurti respektivisht, nuk është biseduar për ndarjen e posteve por vetëm për fuqinë e tyre.

“Dje është diskutuar vetëm për ndarjen e posteve dhe jo të ministrive”, ka thënë Berisha.

“Kam burimet e sakta të mijat se çfarë është folur. Kjo është vetëm vazhdimësi e asaj që është biseduar në fundjavë mes të dyve. Nuk është folur për ndarje të dikastereve por vetëm për ndarjen e fuqisë së posteve deri në ministrinë e fundit”m ka th në emisionin DPT te Fidani në T7

“LDK ka traditë shumë më të madhe shtetndërtuese dhe të qeverive se VV’ja. Vetëm kryeparlamentari i takon VV’së. Nëse nuk arrihet marrëveshja VV ka edhe tri parti tjera shqiptare me të cilat mund të arrijë marrëveshje”./Front Online/

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera