×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Autobusi rrëzohet nga një urë e Venedikut, raportohet për të paktën njëzet të vdekur

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Gjatë ditës së sotme, një autobus u rrëzua nga një mbikalim afër Venedikut.

  Autobusi raportohet se ka marrë flakë nga përplasja pranë shinave të trenit, raporton dw.

  Gazeta italiane, La Repubblica citoi autoritetet lokale të thonë se 21 persona kanë vdekur, 12 janë plagosur dhe disa konsiderohen të zhdukur.

  “Një tragjedi e madhe goditi komunitetin tonë këtë mbrëmje”, tha kryebashkiaku Luigi Brugnaro në mediat sociale, raporton dw.

  Ai pohoi se ka shumë viktima dhe se skena duket apokaliptike, e cila nuk mund të përshkruhet me fjalë.

  Ndryshe, autoritetet italiane kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë filluar hetimet. /Telegrafi

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, në dosjen e dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë më 2 dhjetor 2023, tregon veprimet që pretendohet se...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi nuk është ndjerë mirë gjatë mbrëmjes së sotme. Ai ka pasur dhimbje stomaku, derisa në...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Mbretin dhe Mbretreshën e Lesotos në Dubai në kuadër të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.