Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Austria rrezikon mbylljen e plotë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Austria rrezikon të kalojë nga karantimi gjatë natën në një karantimin të plotë, duke mbyllur çdo kontakt me shtetet e tjera.

  Kancelari Sebastian Kurz u ka kërkuar të gjithë qytetarëve që të mos kenë asnjë kontak me njerëz që nuk jetojnë me ta, si mënyrë për të shmangur rritjen e rasteve të infeksioneve.

  Ai njoftoi se shkollat do të mbyllen dhe studentët do ta ndjekin atë nga shtëpia, ligj që hyn në fuqi të martën e ardhshme.

  Austria ka raportuar shifra rekord me raste të reja të Covid-19, me plot 9.586 persona të infektuar vetëm të premten.

  Kjo shifër është nëntë herë më e lartë se ajo e regjistruar në kulmin e valës fillestare. Vendi ka regjistruar më shumë se 191,000 raste që nga fillimi i pandemisë dhe 1,661 vdekje të lidhura me Covid.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Së paku pesë automjete dhe disa dhjetëra forca speciale, me automatikë dhe parzmore, ndodhen para qendrës tregtare “Skopljanka” në lagjen “Aerodrom Skoplje”,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán tha sot se liderët evropianë janë afër fillimit të shqyrtimit të mundësisë së "anëtarëve të Bashkimit Evropian të...
  Të tjera
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.