Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Australia shënon rekord të shifrës ditore të viktimave të koronavirusit

  FrontOnline
  09 Gusht 2020

  Australia e ka shënuar ditën më vdekjeprurëse të pandemisë deri më tani pasi 17 viktima u regjistruan për 24 orë mes së shtunës dhe të dielës.

  Dhjetë nga 17 rastet fatale ishin të lidhura me qendrat për kujdesin ndaj të moshuarve, bëri të ditur kryeministri rajonal, Daniel Andrews.

  Përpos vdekjeve, në Viktoria gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe 394 raste të reja të infektimeve, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta Express.

  Rekordi i mëparshëm i numrit të viktimave u shënua të mërkurën, kur u regjistruan 15 viktima për 24 orë, përfshirë një burrë në të tridhjetat.

  Një tjetër burrë në të tridhjetat vdiq nga koronavirusi në këtë rajon të shtunën.

  Australia fillimisht ka arritur ta mbajë nën kontroll përhapjen e koronavirusit, por numri i rasteve është shtuar ditëve të fundit.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Ministri kinez i Mbrojtjes, Li Shangfu, ka deklaruar se një luftë e Kinës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të ishte...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Mes viteve 2005 dhe 2022, UNICEF-i ka konstatuar 315 mijë abuzime të rënda ndaj fëmijëve gjatë luftërave dhe konflikteve. Sipas agjencisë së...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq i sugjeroi opozitës, një ditë pas protestave të pesta masive, ku kërkohej edhe dorëheqja e tij nga posti...
  Të tjera
  Kronika05 Qershor 2023
  Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Prizren. Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në...
  Kronika05 Qershor 2023
  Ka vdekur një person që ishte duke u trajtuar në QKUK pas lëndimeve të marra nga një aksident trafiku që kishte ndodhur...
  Lajme05 Qershor 2023
  Mes mesazheve “Sky” të shkëmbyera nga anëtarët e grupit kriminal të udhëhequr nga i akuzuari polici malazez Ljubo Miloviq, përmendet informacioni i...
  Lajme05 Qershor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin ndaj Izet Godenit, të akuzuar për vrasjen e gruas së tij, Sanije Godeni, më 25...
  Ekonomi05 Qershor 2023
  Janë bërë tre muaj prej kur Trusti është bllokuar në mungesë të anëtarëve të bordit të cilëve u ka skaduar mandati që...
  Lajme05 Qershor 2023
  Pesë dikastere të Qeverisë Kurti nuk kanë arritur asnjë rezultat sa i përket investimeve kapitale, në tre mujorin e parë të këtij...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.