×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Australia shënon rekord të numrit ditor të viktimave të Covid-19

  FrontOnline
  10 Gusht 2020

  Australia i ka raportuar 19 viktima të reja të koronavirusit, që është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i pandemisë.

  Vdekjet e reja u regjistruan të hënën në rajonin Viktoria, që është bërë epiqendra e përhapjes së koronavirusit në Australi, shkruan BBC.

  Viktoria tashmë i ka regjistruar rreth dy të tretat e shifrës së përgjithshme prej 314 viktimave të koronavirusit dhe rreth 21,400 personave të infektuar në Australi.

  Megjithatë, numri i rasteve ditore të infektimeve ka rënë ditëve të fundit, duke ngjallur shpresë se masat e rrepta të izolimit në qytetin Melbourne janë duke funksionuar.

  Viktoria i regjistroi 322 raste të reja të hënën, shumë më pak se 725 rastet e shënuara pesë ditë më parë. Rajonet e tjera raportuan zero ose numër të vogël të rasteve.

  Kryeministri rajonal i Viktorias, Daniel Andrews, tha se është shumë herët për të thënë nëse masat kufizuese, të cilat u vendosën muajin e kaluar, kanë ndikuar në uljen e numrit të rasteve.

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  I ati i 14 vjeçares Vanja Gjorçevska, Aleksandar Gjorçevski sonte pas Gjykatës Penale ku ndodhej para gjykatësit në procedurë paraprake, do të...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Të paktën 50 palestinezë janë vrarë nga sulmet ajrore izraelite në dy shkolla që ofronin strehim për të zhvendosurit në Daray të...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave....
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, opinionistja Anita Haradinaj ka komentuar raportin aktual mes Santianës dhe Bucit. Ajo është zotuar...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Opinionisiti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar për situatën e Bucit dhe Santianës, ku ka përfshirë edhe banorët e...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Pas marrjes së letrës nga i dashuri i Santianës, Bucit i është kërkuar të ndajë mendimin e tij rreth kësaj. Buci ka...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonistë, dy personazhet më të komentuara këto ditë...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Santiana sonte ka marrë një letër nga i dashuri i saj, ku përpos zhgënjimit, ai shfaqi edhe mbështetjen për të. Ai i...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.