Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Atifete Jahjaga: Kosova sonte tifozë i ka zërat e mijëra të mbijetuarave të dhunës seksuale

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga vizitoi sot stadiumin “ Fadil Vokrri”,transmeton Front Online

  Jahjaga  ka thënë se lojtarët e Kombëtares së Kosovës sot kanë si tifozë zërat e mijëra të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

  Këtë e tha në një postim në rrjetin social Facebook duke shtuar se para ndeshjes së Kosovës me Moldavinë, ajo bashkë me kryeministrin Avdullah Hoti dhe me ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshin, kanë vizituar stadiumin “Fadil Vokrri”.

  Të gjitha ulëset e stadiumit do të ërcjellin mesazhin e kampanjës “Bëhu zëri im” në përkrahje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

  “Së bashku me Kryeministrin z. Avdullah Hoti dhe Ministren znj. Vlora Dumoshi vizituam stadiumin “Fadil Vokrri”, i cili sot është më i zëshëm dhe më i bukur se asnjëherë më parë! Dardanët, sot veshen ulëset e stadiumit në mbështetje të fushatës sensibilizuese “Bëhu Zëri Im” e përkrahur nga Federata e Futbollit të Kosovës dhe Ambasada Britanike në Prishtinë”.

  “Djemtë tanë sonte në lojën kundër Moldavisë si tifoze kanë zërat e mijra të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë! Djema, le të jenë ato motivi Juaj për një lojë me fitore sonte!”, ka shkruar Jahjaga në rrjetin social Facebook.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh sot se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial vërteton...
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Si pasojë e vetaksidentit në afërsi te Rrethi në Prishtinë, një person ka pësuar lëndime trupore. Personi i lënduar është dërguar për...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, ka publikuar një video ku shihet duke u pastruar rrugët e kryeqytetit. “E diele. Prishtina e pastër”,...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka drekuar sot me homologun kosovar Albin Kurti në Tiranë. Rama tha se gjatë këtij takimi, kanë...
  Lajme26 Mars 2023
  Ka përfunduar takimi në mes të Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe homologut të Kosovës, Albin Kurti. Temë e diskutimit në takimin...
  Lajme26 Mars 2023
  Ilir Gashi, zyrtar i PDK-së dhe njëherësh anëtar i kësaj partie në KQZ, ka thënë se pret që edhe tri ligje të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.