Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Askush në Austri nuk dëshiron ta varros terroristin Kujtim Fejzullahi

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Terroristi Kujtim Fejzullahi është eliminuar nga skuadrat e specializuara të policisë austriake pas sulmit terrorist në Vjenë ku mbeten të vdekur 4 persona dhe dhjetëra të plagosur.

  Një ngjarje e tillë ka tronditur botën, dhe tashmë askush në Vjenë nuk dëshiron që të varrosë trupin e Kujtim Fejzullahut, shkruan 24sata.hr, transmeton Express.

  Edhe varrezat e myslimanëve në Austri kanë refuzuar që të varrosin trupin e Kujtim Fejzullahit.

  As komuniteti i Vorarlbergut në Altach nuk ka pranuar që të varrosë trupin e Kujtim Fejzullahit.

  Nga ky komuniteti thonë se askush nuk dëshiron që ta varrosë një person që vrau njerëz të pafajshëm dhe që dëmtoi të gjithë komunitetin mysliman.

  “Sulmuesi është një vrasës i cili vrau viktima të pafajshme dhe kështu dëmtoi të gjithë myslimanët. Askush nuk dëshiron të varroset pranë vrasësit”- thuhet në shpjegim

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një telefonatë nga Derek Chollet, këshilltari special i sekretatit amerikan Antony Blinken. Siç ka shkruar...
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha se marrëveshja e fundit mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër është “marrëveshja më e keqe” që...
  Lajme23 Mars 2023
  Wurz Design kompani e njohur për projektimin e Qendrave të Trajnimit për Siguri Rrugore, qendra që tashmë i ka ndërtuar në pjesën...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion tek oborri i Kuvendit të Kosovës, ku në veturën e kryeparlamentarit kanë shkruar “edhe asi”, “edhe...
  Sport23 Mars 2023
  Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur që Agim Ademit t’i caktohet masa e arrestit shtëpiak për një muaj. Kryetari i Federatës së...
  Front TV23 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka organizuar sot një aksion në kundërshtim të zhvillimeve të fundit në kuadër të marrëveshjes në Ohër, e që kanë...
  Lajme23 Mars 2023
  Ish-emisari special amerikan, nga Presidenca Trump, Richard Grenell, i ka reaguar sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, mbi marrëveshjen e planit evropian...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka njoftuar sot se Republika e Kenias ka zyrtarizuar fillimin e bashkëpunimit me...
  Ekonomi23 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) në mbledhjen e saj të fundit ka miratuar tarifat e reja për energjinë elektrike,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.