[wp-story]

Vip/Kultura

Arti në zi! Shuhet regjisori i madh

Arti në zi! Shuhet regjisori i madh
08:41 | 22 Nëntor 2020

Arti në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare regjisori i madh shqiptar Muharrem Fejzo. Lajmin e hidhur e ka njoftuar djali i tij, Joe Fejzo.“Lamtumirë babo.

Pusho në paqe në krahët e të madhit Zot, e të gjithë të dashurve atje sipër. Më fal që nuk të përkëdhela dot, e stë dhashë dot një got uje, nuk mertiton një ikje të tillë. Artisti ynë. Miku ynë. Babai i përgjëruar. Bashkëshorti i jetës” shkruan ai.

Me titullin “Mjeshtër i Madh” dhe “Naim Frashëri”, sot artit shqiptar iu larguar një tjetër emër i madh.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera