Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Arti Hajdari, MVP i javës në elitën e basketbollit kosovar

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Xhiroja e 21-të në elitën solli përballje mjaft interesante, përcjell FrontOnline.

  Peja fitoi ndaj Rahovecit, por më vështirë se që është pritur, ndërsa te pejanët më i miri ishte Arti Hajdari.

  Arti në momentet vendimtare nuk dështoi, ku shënoi gjashtë herë për tre pikë nga tetë tentime, kurse pesë herë për dy pikë nga shtatë tentime, duke qenë basketbollisti më i mirë i ndeshjes dhe i kësaj jave në elitë.

  Sigal Prishtina regjistroi fitoren e radhës në elitë, ku u dallua dyshja Brooks Debisschop me 16 pikë, 15 kërcime e katër asistime dhe Dustin Thomas me 16 pikë, 16 kërcime dhe dy asistime.

  Golden Eagle Ylli u kthye te fitoret, ku mundi Bashkimin, ku më i miri te kampionët e Kosovës ishte kapiteni Gëzim Morina me 23 pikë, shtatë kërcime dhe tre asistime.

  Trepça regjistroi fitore të rëndësishme në Gjakovë ndaj Vëllaznimit, ndërsa më i dalluari ishte Drilon Hajrizi me 20 pikë, katër kërcime dhe tre asistime./FrontOnline/

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Sport30 Mars 2023
  Lajmet nuk janë aspak të mira për Pep Guardiolën në prag të Manchester City-Liverpool. Dueli i zjarrtë do të zhvillohet të shtunën...
  Sport30 Mars 2023
  Trajneri i Xhudos, Driton Kuka ka numëruar arritjet e garuesve të tij në xhudo. Kuka me anë të një postimi në Facebook,...
  Sport30 Mars 2023
  Sipas mediave, Lionel Messi pret vetëm Barcelonën që të bëjë një lëvizje në këtë merkato verore. Kontrata e argjentinasit me PSG, skadon...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Turqia ka miratuar më në fund kërkesën e Finlandës për t’u bashkuar me NATO-n, duke i dhënë fund vonesave disamujore duke vazhduar...
  Lajme30 Mars 2023
  Një vendim që pritet të merret shpejt nga Gjykata Kushtetuese, e që ka të bëjë me ankesën e dy deputetë nga radhët...
  Lajme30 Mars 2023
  Lideri i partisë joparlamentare Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka vlerësuar se marrëveshja e Ohrit, e dakorduar mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Punonjësit sanitar në Paris filluan që nga dje të kthehen në punë, kështu duke ndërprerë edhe grevën. Në pritje të ekipeve të...
  Lajme30 Mars 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti, tha  se kryeministri i Kosovës i Kosovës Albin Kurti, nuk ka lidhje me ekonomi....
  Lajme30 Mars 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, është takuar me kongresistin republikan, njëherësh anëtar i Grupit të Miqësisë për Çështje Shqiptare në kuadër të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.