Vip

Arta Dobroshi bëhet nënë për herë të parë

Arta Dobroshi bëhet nënë për herë të parë
18:32 | 15 Korrik 2020

Aktorja e njohur shqiptare, Arta Dobroshi, është bërë të mërkurën nënë për herë të parë.

Ajo ka sjell në jetë një djalë, të cilin ajo dhe bashkëshorti i saj e kanë pagëzuar me emrin Tom Engjull Jakupi.

Lajmi është bërë i ditur nga një prej klinikave private të kryeqytetit, të cilët kanë publikuar imazhin e saj të parë pas lindjes.

Arta Dobroshi me bashkëshortin dhe fëmijën e porsalindur në krah (Foto: American Clinic, Sqarim: Për arsye të mos-cenimit të privatësisë nuk zbulojmë fytyrën e foshnjës)

Aktorja përndryshe është e martuar prej vitesh me Shkumbin Jakupin, nga ku tashmë edhe fryt i kësaj dashurie është fëmija i porsaardhur në jetë.

Dobroshi njihet për karrierën e saj të suksesshme në aktrim si brenda ashtu edhe jashtë kufijve të trojeve shqiptare. /Telegrafi/

Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA

Të tjera