×
 • Lajme
 • Lajme

  Arsyet pse duhet votuar kandidati i PDK-së, Hajdar Beqa

  FrontOnline
  11 Shkurt 2021

  Ka njëmijë arsye përse duhet votuar kandidati Nr. 28 Hajdar Beqa nga PDK, por mbi të gjitha duhet votuar sepse është njëri ndër të vetmit deputet që nga paslufta, që asnjëherë nuk është ftuar apo akuzuar nga drejtësia kosovare për asnjë veprim në dëm të buxhetit apo të shtetit të Kosovës.

  Kandidati i Partisë Demokratike, Hajdar Beqa po merr përkrahje të madhe jo vetëm në Gjakovë, por anëkend Kosovës. Se rina në Gjakovë e deshiron serish edhe për një mandat në Kuvendin e Kosovës, vendasi e tyre Hajdar Beqën, kjo shihet qartazi edhe në tubimet qe kreu i degës së PDK-së i mban në Gjakovë dhe rrethinë. Edhë mbrëmë shumë të rinjë Gjakovarë i dhanë fjalën Beqës se do ta mbështesin Partinë Demokratike dhe kanidatin e saj Hajdar Beqen në zgjedhjet e 14 shkurtit.

  Kandidati i Partisë Demokratike, dhe ish deputet në Kuvendin e Kosovës për shumë mandate Hajdar Beqa mban numrin rendor 28 nga rradhët e PDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.