[wp-story]

Bota/Rajoni

Arrijnë edhe 8 mijë e 190 doza të vaksinës Pfizer në Shqipëri

Arrijnë edhe 8 mijë e 190 doza të vaksinës Pfizer në Shqipëri
23:53 | 19 Prill 2021

Ministrja e Shëndetësisë e Shqipërisë, Orgeta Manastirliu, ka njoftuar se këtë mbrëmje kanë arritur edhe tetë mijë e 190 doza të vaksinës Pfizer, duke çuar në total numrin në 703 mijë e 550 doza vaksinash kundër COVID-19 të ardhura në këtë shtet.

“Deri tani, me ekipet tona në të gjithë vendin, ia kemi dalë të kryejmë 345 mijë e 934 vaksinime dhe do të vijojmë pa u ndalur, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinua”, ka shkruar Manastirliu, transmeton Klan Kosova

Edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer mbërritën në mbrëmje, duke arritur në 703,550 doza vaksinash në vend ☀️🇦🇱 Deri tani,…

Posted by Ogerta Manastirliu on Monday, April 19, 2021

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera