×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Arrihet marrëveshja: Zaev tre vite kryeministër, kandidati i BDI-së 1 vit

  FrontOnline
  14 Gusht 2020

  Televizioni Kanal 5 raporton se LSDM dhe BDI kanë arritur marrëveshje për koalicion qeveritar.

  Sipas këtij televizioni, kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev do të jetë kryeministër tre vite, kurse kandidati i BDI-së Naser Ziberi një vit, transmeton Front Online.

  Sipas marrëveshjes BDI do të udhëheqë edhe MPB-në dhe DAP-in, raporton Gazeta Lajm./Kanal5/FrontOnline/

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Edhe Vladimir Radivojeviq i njohur si  “Mami” është në Listën e Interpolit së bashku me Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Shtatë persona, dy nga Ohri dhe pesë nga Shkupi, dy prej të cilëve të mitur, janë helmuar nga klori në pishinë të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Edhe Vladimir Radivojeviq i njohur si  “Mami” është në Listën e Interpolit së bashku me Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, babai i Naim Murselit, të dyshuar për vrasjen e Liridona Ademajt, në emisionin Kojshia Show, e ka konfirmuar se ka...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Shtatë persona, dy nga Ohri dhe pesë nga Shkupi, dy prej të cilëve të mitur, janë helmuar nga klori në pishinë të...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Në vazhdën e zhvillimit të hetimeve për rastin e vrasjes së rëndë të 30-vjeçares, Liridona Ademaj, Policia e Kosovës në koordinim me...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Thënë se dëshiron të di nëse janë zbuluar ideatorëve e profileve të rrejshme që janë përdorur gjatë fushatës. Kështu ai tha se...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Zjarrfikësit e Italisë kanë bërë të ditur se të paktën katër persona kanë vdekur dhe më shumë se 200 persona janë evakuuar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.