Bota/Rajoni

Arrestohet prostituta shqiptare që rrahu italianin 47 vjeçar, e bllokoi në ballkon dhe i mori makinen

Arrestohet prostituta shqiptare që rrahu italianin 47 vjeçar, e bllokoi në ballkon dhe i mori makinen
19:26 | 19 Qershor 2020

Një prostitutë shqiptare është vënë në pranga në Itali pas denoncimit të klientit të saj.

Një shtetas italian nga Roma, 47 vjeç, telefonoi karabinierët për të denoncuar një prostitutë shqiptare 32-vjeçare për sekuestrim personi dhe vjedhje.

Ngjarja ka ndodhur në një prej lagjeve të kryeqytetit italian, ku ata kishin shkuar në një dhomë të marrë me qira.

Italiani u tha agjentëve se prostituta shqiptare kishte ushtruar dhunë ndaj tij dhe më pas e kishte shtyrë drejt ballkonit.

Pasi mbylli qepenat, ajo i mori të gjitha sendet personale dhe më tej i vodhi edhe makinën e parkuar poshtë, duke u larguar me dy bashkëpunëtorë, një grua dhe një burrë.

Makina u gjurmua përmes sistemit të alarmit satelitor dhe karabinierët arrestuan edhe 32-vjeçaren shqiptare.

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera