[wp-story]

Kronika

Arrestohet një person për trafikim me njerëz në Fushë Kosovë

Arrestohet një person për trafikim me njerëz në Fushë Kosovë
13:15 | 17 Dhjetor 2019

Policia ka arrestuar në Fushë Kosovë një person të dyshuar për veprën penale “Trafikim me njerëz”

Rasti ka ndodhur të hënën, ku i dyshuari i komunitetit rom është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje për 48 orë me urdhër të prokurorit.

“Lidhur me rastin me datën 16.12.2019është arrestuar një i dyshuar mashkull K/Rom nën dyshimin se i njëjti kishte kryer veprën e lartcekur. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje për 48 orë”, thekson raporti i policisë

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera