Kronika

​Arrestohet një person për dhunë familjare në Shtërpcë

​Arrestohet një person për dhunë familjare në Shtërpcë
18:23 | 07 Dhjetor 2022

Sot, rreth orës 16:00 policia e stacionit në Shtërpcë ka pranuar një informacion se në Shtërpcë është një rast i dhunës në familje dhe kanosjes.

Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin Z.P. (45), i cili pas një mosmarrëveshje dhe nën ndikim të alkoolit, ku kishte rezultuar me 2.05 promilë, kishte shkaktuar dhunë familjare dhe kishte kanosur ish-bashkëshorten e tij O.P. (41).

Policia të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin e policisë në Shtërpcë dhe pas intervistimit nga policët hetues, me vendim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, është dërguar në mbajtje për 48 orë për procedura të mëtejme hetimore, ndërsa rasti është cilësuar dhunë në familje dhe kanosje./Front Online

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera