×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohet një person në Obiliq, policia tregon se çka i sekuestroi

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person në Obiliq, nën dyshimin se ka kryer veprat penale “Armëmbajtje pa leje” dhe “Posedim të narkotikëve”.

  I dyshuari është V.D., i moshës 28-vjeçare.

  Atij i janë gjetur dhe sekuestruar:

  -një armë zjarri,

  -një karikator me 4 fishekë,

  -një sasi të substancës narkotike,

  -një peshore

  -mulli për bluarjen e narkotikëve

  -sasi të parave (dyshohet të përfituara nga shitja e narkotikëve) etj.

  I dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje për 48 orë./Front Online

  Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, në një intervistë pas një kohe të gjatë, ka folur mbi lëvizjet politike në vend....
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë sonte në pritjen e organizuar me rastin e 106-vjetorit të festës së Pavarësisë së Finlandës....
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-deputeti Ilir Deda ka folur për politikën kosovare në këto katër vjet, duke e konsideruar 14 shkurtin e vitit 2021 një datë që...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për situatën në vend, me theks të veçantë për sigurinë dhe...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Kaderi ka pasur një bisedë të gjatë me konkurrenten tjetër të këtij formati, Edonën. Ajo ka...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby ka zhvilluar një bisedë me Edonën dhe Kaderin, në oborrin e shtëpisë së “Vëllait të...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Hyrja e banorit të ri në Big Brother VIP Kosova, Ardit, duket të ketë ndikuar mirë tek konkurrentja e tij, Shqipja. Në...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave të Shqipërisë sot miratuam Strategjinë e re të Sigurisë Kombëtare, e hartuar nga një grup pune...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Akoma zyrtarisht nuk ka kërkesë nga Suedia që Naim Murseli të gjykohet në shtetin e tyre. Emri i Naim Murselit në javën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.