Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohet një person në Mitrovicë, po barte 21 emigrantë në veturë

  FrontOnline
  26 Mars 2023

  Arrestohet një person në Mitrovicë, po bartte 21 emigrantë në veturëNjë person është arrestuar të shtunën rreth orës 1 e 20, në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, pasi u kap me 21 emigrantë në veturën që po ngiste.

  “Njësitë policore kanë ndalur një automjet me targa vendore të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar, gjatë kontrollit në automjet janë hasur njëzet e një (21) emigrantë, shtetas të huaj. Emigrantët janë duke u trajtuar nga njësitë përkatëse”, thuhet në raportin e policisë.

  I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Kronika30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur pa shenja jete një burrë në banesën e tij në Fushë Kosovë. Në vendin...
  Kronika29 Maj 2023
  Një grua është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje nën dyshimin për vjedhjen e një zingjiri të arit në vlerë prej 100...
  Kronika29 Maj 2023
  Një grua ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga motra e vet. Sipas policisë, palët janë intervistuar dhe me vendim...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Zëvendës Sekretarin e Përgjithshëm për Paqe, Siguri dhe Mbrojtje në...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni i EULEX-it ka bërë thirrje që në veri të Kosovës të rivendoset urgjentisht paqja. “Situata e sigurisë atje është ende e...
  Lajme30 Maj 2023
  Zyrtari paralel i komunës së Zveçanit, Dragan Nedeljkoviq, në një prononcim për media sot pretendoi se ka një marrëveshje mes Listës Srpska...
  Lajme30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se situata në veri të vendit momentalisht është e qetë, edhe pse zhvillimet e djeshme kanë bërë...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetarja e Komisionit për Politikë të Jashtme në Parlamentin e Britanisë së Madhe Alicia Kearns, ka folur rreth zhvillimeve të ditës së...
  Lajme30 Maj 2023
  Zëvendës Sekretari Gjeneral për Sigurinë dhe Mbrojtjen e Përbashkët i Bashkimit Europian, Charles Fries ka arritur në Kosovë, pas situatës së krijuar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.