Kronika

Arrestohet një person i dyshuar për mbajtje të paautorizuar të armës dhe kanosje

Arrestohet një person i dyshuar për mbajtje të paautorizuar të armës dhe kanosje
09:37 | 03 Korrik 2020

informuar nga viktimat e rastit, viktimat se bashku me dëshmitarёt kishin shkuar pёr tё biseduar me tё dyshuarin pёr njё problem tё mëhershëm, aty personi i dyshuar kishte ekspozuar armen viktimave ne fshatin Zllakuqan-Klinё.

Njësitet Policore menjёhere iu kanё vendit tё ngjarjёs, personi i dyshuar ёshtё arrestuar dhe nё koordinim tё plotё me Prokurorin e shtetit ёshtё bёrё bastisja e lokalit dhe shtëpisë se personit tё dyshuar:

 

  • K. lindur me 1974                       m/k/sh,

 

Gjatë bastisjes janë gjetur dhe janë konfiskuar:

 

  • një (1) pushkë automatike Sharc,
  • një (1) pistoletë Zoraki M 906 Kal. 9mm,-
  • -njё (1) karikator i sё njejtёs arme.
  • një (1) pistoletë Zavodi CZ Kal. 9mm,-
  • -njё (1) karikator i sё njejtёs arme dhe
  • tetё (8) fishekё 9mm
  • njё (1) fishekё 7.65mm

 

I dyshuari pas intervistimit nga hetuesit, me urdhër të prokurorit të shtetit i është caktuar masa e ndalimit policor dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë.

 

 

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera