[wp-story]

Kronika

Arrestohet një person i dyshuar për mbajtje në pronësi të armës

Arrestohet një person i dyshuar për mbajtje në pronësi të armës
09:06 | 15 Shtator 2020

Policia në Pejë ka arrestuar një person të dyshuar për veprën penale ‘mbajtje në pronësi, transmeton Front Online.

Njoftimi i policisë:

Me datën 14 shtator 2020, rreth orës 22:20, nё rrugen ‘Ker Sadrija’ nё Pejё (tek barriera e pylltarisё rruga pёr Rugove), njësiti pёr reagim tё shpejtё DRP Pejё ka ndaluar njё veturё (Xhip) me targa vendore, gjatё kontrollit nё kёtё veturё ёshtё gjetur dhe konfiskuar:
Njё (1) Pistoletё Zoraki M 906-B

Njё (1) karikator i sё njejtёs arme dhe

Shtatё (7) copё fishekё

Personi i dyshuar ёshtё arrestuar i njëjti pas intervistimit me vendim tё Prokurorit tё
shtetit dёrgohet nё mbajtje.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera