Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Arrestohet kërcënuesja e Gazmend Muhaxherit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Është arrestuar një femër në lidhje me kërrcënimin në rrjete sociale që i është bërëkryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri gjatë ditës së djeshme.

  Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në Pejë, Fadil Gashi, i cili tha se pas veprimeve hetimore që ka ndërmarrë policia një person (gjinia femër) është identifikuar më pas arretuar dhe intervistuar në Stacionin Policor në Pejë.

  Në bashkërendim me prokurorin e shtetit e dyshuara më pas është liruar.

  Sipas Gashit, rasti është cilësuar si “Kanosje” ndërsa janë duke u zhvilluar hetimet edhe për një të dyshuar i cili është në kërkim nga policia.Në lidhje me rastin Klan Kosova ka kontaktuar edhe të parin e Pejës, Gazmend Muhaxheri por i njëjti ka rekomanduar që të kontaktohet avokati i tij mbrojtës, ndërsa Dukagjin Kërveshi përfaqësues ligjor i Muhaxherit tha se nuk ka çfarë të deklarojë pasi këtë punë ia kanë lënë në dorë drejtësisë.

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.