Kronika

Arrestohet hakeri nga Obliqi, thyente llogari të rrjeteve sociale e më pas shantazhonte njerëzit

Arrestohet hakeri nga Obliqi, thyente llogari të rrjeteve sociale e më pas shantazhonte njerëzit
09:03 | 26 Gusht 2020

Kompjuterin një person në Obliq nuk e përdori për punë të mira.

Përmes tij, ai dyshohet se në vazhdimësi kreu veprime të paligjshme, duke përvetësuar llogari të ndryshme në rrjetet sociale.

Viktimat e këtyre sulmeve kibernetike, i dyshuari, më pas i shantazhonte.

Kjo i kushtoi meqë Policia e arrestoi të martën dhe me vendim të prokurorit, e dërgoi në mbajtje.

Të dyshuarit i janë konfiskuar dy telefona mobil, një lap-top dhe një USB.

Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta

Të tjera