Kronika

Arrestohet gjilanasi për “hyrje në sisteme kompjuterike”

Arrestohet gjilanasi për “hyrje në sisteme kompjuterike”
08:36 | 15 Qershor 2021

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjilan, nën dyshimin e bazuar se ka kryer veprën “Hyrje në sistemet kompjuterike”.

Si prova materiale nga i dyshuari janë sekuestruar dy palë syze, dy ora dore, varëse për femra, vath për femra, një telefon mobil dhe një kompjuter.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimti i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera