Lajme

Arrestohet 74 vjeçari në Pejë, dyshohet se rrahu renë e tij

Arrestohet 74 vjeçari në Pejë, dyshohet se rrahu renë e tij
21:24 | 29 Shtator 2022

Një i moshuar në Pejë ka përfunnduar në ndalim policor pasi që dyshohet se ka kryer vepren penale “Dhunë në familje”.

Ai dyshohet se ka rrahur renë e tij.

Rastin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës Shkodran Nikçi.

“Po, një i moshuar dyshohet se ka kryer veprën penale “Dhunë në familje” dhe ka përfunduar në ndalim policor për 48 orë” – tha ai.

Siç raporton gazeta Sinjali, i dyshuari është i moshës 74 vjeçare. I njëjti thuhet se i ka kërkuar gruas së djalit të tij të largohet nga shtëpia.

KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore

Të tjera