Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Arrestohen tre adoleshentë amerikanë që hynë me armë në resorin e Trump

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Tre adoleshentë amerikanë janë arrestuar sot, pasi të armatosur kishin hyrë gabimisht në oborrin e resorit të presidentit Donald Trup në Florida.

  Policia filloi ndjekjen ndaj tyre në momentin kur e panë se vetura e 15 vjeçarëve ishte parkuar rreth tri kilometra larg resorit në fjalë, por adoleshentët nuk e kishin idenë se ku kishin hyrë.

  Polici, Michael Ogronnick, tha se të rinjtë janë me fat që familja presidenciale nuk gjendej aty në ato momente, pasi siç theksoi, do të mund të qëlloheshin me armë nga shërbimi sekret, shkruan BBC.

  Të tre këta, emrat e të cilëve nuk u bënë publike, do të mbahen në qendrën e paraburgimit për të rinj, derisa autoritetet të vendosin për procedurat tjera.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Recep Tayyip Erdogan ka kandiduar sërish për postin e presidentit në zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen më 14 majit të këtij...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.