×
 • Lajme
 • Lajme

  Arrestohen katër të dyshuar për “vjedhje të rëndë” në Viti

  FrontOnline
  11 Shkurt 2021

  Policia është njoftuar se në shkollën e fshatit Pozheran të Vitisë, mes datave 14 dhe 17.01.2021,  nga persona të panjohur janë  vjedhur katër (4) kompjuter portativ (laptop) në vlerë 2500 euro.

  Policia e Kosovës, konkretisht njësitet e hetimeve nga Stacioni Policor Viti,  pas një pune operative dhe hetimore mirë të organizuar,  kanë arritur të lokalizojnë, identifikojnë  katër të dyshuar të cilët, më 10.02.2021 janë arrestuar nga ana e policisë.

  Të dyshuarit janë intervistuar në prezencë të avokatit  mbrojtës.

  Kompjuterët portativ janë konfiskuar nga ana e policisë në tre  lokacione të ndryshme, dhe i janë kthyer pronarit legjitim.

  Me urdhër të prokurorit, dy të dyshuar viti i lindjes 2002, ndalohen në mbajtje për  48 orë, gjersa ndaj dy të dyshuarve tjerë rasti vazhdon në procedurë të rregullt./Front Online/

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Lajme20 Korrik 2024
  Pritjet e mërgimtarëve për të hyrë në Kosovë nga pika kufitare te Dheu i Bardhë janë deri në dy orë, teksa kolona...
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministria e Bujqësisë dhe Blegtorisë në Brazil e ka suspenduar eksportin e mishit të shpezëve dhe produkteve të tij, pasi ka konfirmuar...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...
  Lajme20 Korrik 2024
  Në konferencën e përbashkët me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, të mbajtur të shtunën në Beograd, kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz tha...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.