×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohen katër persona, dyshohen se vodhën derivatet e ekskavatorëve

  FrontOnline
  18 Shtator 2023

  Katër persona janë arrestuar në magjistralen Prishtinë-Podujevë, pasi të njëjtit dyshohen se kanë arritur të marrin sasi të ndryshme të derivateve të ekskavatorëve që po kryejnë punime në atë zonë.

  Lajmin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti, e cila theksoi se të arrestuarit në mesin e tyre tre janë të mitur.

  “Arrestohen katër persona të dyshuar për vjedhje Sot nga njësite policore të stacionit të Podujevës, në fshatin Lupç, janë arrestuar në flagrancë katër persona të dyshuar për vjedhje. Rasti ka ndodhë në magjistralen Prishtinë -Podujevë, ku personat e dyshuar nga eskavatorët (që po kryejnë punimet në atë zonë), kanë arrit të marrin sasi të ndryshme të derivateve. Personat e dyshuar (tre nga ta të mitur), me vendim prokurorit të shtetit janë dërguar në mbajtje, dhe ndaj tyre është iniciuar procedurë për veprën vjedhje”.

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shtator 2023
  Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka vizituar sot shtëpinë e rreshterit të ndjerë, Afrim Bunjaku në fshatin Samadrexhe, për t’i...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që të ketë hetim ndërkombëtar për sulmin terrorist ndaj Policisë së...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ambasadori amerikan, Jeff Hovernier, në një konferencë për media ka thënë sot se sulmi terrorist i së dielës ishte shumë i madh...
  Të tjera
  Lajme26 Shtator 2023
  Gjykata Themelore në Pejë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Fatlum Deliu, për vrasjen e V.B., në qershor të 2021-ës në Klinë, duke...
  Sport26 Shtator 2023
  Barcelona do të duhet të jetë kreative në mënyrë që të sigurojë që ata të mbajnë Joao Felix dhe Joao Cancelo përtej...
  Bota/Rajoni26 Shtator 2023
  Zoleka Mandela, mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla deklaroi se Millan Radoiçiq, një ndër njerëzit më të afërt të presidentit serb Aleksandar Vuçiq,...
  Vip26 Shtator 2023
  Ish-ylli i WWE, Hulk Hogan u martua për herë të tretë gjatë fundjavës pasi kurorëzoi dashurinë me Sky Daily në Clearwater të...
  Lajme26 Shtator 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pas videos së publikuar nga ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ku...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.