[wp-story]

Kronika

Arrestohen gjashtë pejanë, organizuan skema piramidale dhe bixhoz të jashtëligjshëm

Arrestohen gjashtë pejanë, organizuan skema piramidale dhe bixhoz të jashtëligjshëm
12:24 | 30 Shtator 2019

Gjashtë të dyshuar nga komuna e Pejës janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi të njëjtit janë hasur duke luajtur bixhoz.

Në njoftimin 24 orësh të Policisë thuhet se gjatë bastisjes së lokalit, janë gjetur topa me numra dhe disa chipa, raporton Front Online.

Tutje është bërë e ditur se të gjitha këto gjësende janë konfiskuar si dëshmi, ndërkohë që me urdhër të prokurorit, të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt./Front Online/

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera