Kronika

Arrestohen dy të mitur, vodhën nga arka e xhamisë 300 euro

Arrestohen dy të mitur, vodhën nga arka e xhamisë 300 euro
09:04 | 21 Shtator 2022

Policia ka arrestuar dy persona të dyshuar të mitur në Kamenicë, pasi që të njëjtit kanë vjedhur rreth 300 euro nga arka e ndihmave të xhamisë së fshatit.

Ndërsa, me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

“Fsh. Petrovc, Kamenicë 10.09.2022 – 05:30. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj  kosovarë të mitur, pasi që ditë më parë kishin vjedhur rreth 300 euro nga arka e ndihmave të xhamisë së fshatit. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë./Front Online

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera