×
 • Lajme
 • Lajme

  Arratisjet nga burgjet, Kica -Xhelili: Skandalet nën mandatin e Albulena Haxhiut dëshmi që s’e ka idenë për sektorin që udhëheq

  FrontOnline
  10 Korrik 2024

  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe njëherësh nënkryetarja Doarsa Kica Xhelili, duke folur për arratisjet e tre personave nga burgjet brenda pak muajve në Kosovë, tha se janë dëshmi e fortë që ministrja Albulena Haxhiu, nuk e ka idenë e sektorit që udhëheq.

  Në një përgjigje me shkrim për Gazetën Express, Kica Xhelili tha se kemi një papërgjegjësi serioze në nivel qeveritar dhe një ministre të Drejtësisë, nën mandatin e së cilës ndodhin shumë skandale.

  “Kemi një papërgjegjësi serioze në nivel qeveritar. Kemi një Ministre të Drejtësisë në mandatin e së cilës vidhen mostra në Institutin e Mjekësisë Ligjore; kthehen prapë; digjet objekti 2-3 herë; shkelet kushtetuta rradhaz; arratisen të burgosur njëri pas tjetrit; dhe Ministrja përfundon duke qenë selektive edhe në adresimet për ikjet e tilla, për të përmendur vetëm disa”, tha deputetja e LDK-së.

  Sipas deputetes së LDK-së, kjo është dëshmia më e fortë e një njeriu që s’e ka idenë e sektorit që udhëheq

  “Fatkeqësisht, Kosova sot qeveriset nga njerëz pa asnjë ditë përvojë pune. Ky është rezultat i pritshëm”, përfundoi Kica Xhelili.

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Valon Prestreshi, njohës i rrethanave ekonomike në vend thotë se Qeveria e Kosovës duhet ta rrisë nivelin e angazhimit për bashkëpunim ekonomik...
  Lajme23 Korrik 2024
  Opozita serbe ka paraqitur një plan ku përfshihen disa pika. Anëtarët e opozitës Çedomir Stojkoviq dhe Ivan Videnoviç u deklaruan se Serbia...
  Lajme23 Korrik 2024
  Policia e Kosovës bashkë me Prokurorinë e Shtetit, janë duke zhvilluar një aksion në Pejë kundër disa të dyshuarve për dallavere me...
  Të tjera
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Ekonomi23 Korrik 2024
  Dyshekët e prodhuar në Kosovë janë produkti kryesor që  eksportohet nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) së paku gjatë...
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.