[wp-story]

Lajme

Armend Zemaj përkujton axhën e tij: Sot, festa do të ishte më e bukur, sikur të ishim të gjithë së bashku

Armend Zemaj përkujton axhën e tij: Sot, festa do të ishte më e bukur, sikur të ishim të gjithë së bashku
17:18 | 28 Nëntor 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka uruar 28 Nëntorin për të gjithë shqiptarëve kudo që janë.

Zemaj, në Ditën e Flamurit, ka bërë homazhe te Pllaka Përkujtimore e axhës së tij – dëshmorit Tahir Zemaj.

“Në Ditën e Flamurit, flamur të cilin e deshe aq shumë, përkulem dhe kujtoj me nderim sakrificën Tuaj në rrugën e nderit dhe atdhedashurisë”.

Postimi i plotë i Armend Zemajt në Facebook:

Shqiptarë, kudo që jeni, urime 28 Nëntori!

Me nderim përkulem para veprës Tuaj, në Festën e Flamurit, Axhi Tahir!

Sot, festa do të ishte më e bukur, sikur të ishim të gjithë së bashku, me Ty, Enisin dhe Hasanin.

Në Ditën e Flamurit, flamur të cilin e deshe aq shumë, përkulem dhe kujtoj me nderim sakrificën Tuaj në rrugën e nderit dhe atdhedashurisë.

Lavdi për të gjithë kontribuesit e festës më të madhe të kombit, 28 Nëntori!

Urime, gëzuar!

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera