×
 • Lajme
 • Lajme

  Armend Zemaj në mesditë mbanë konferencë për media

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në ora 13:00 do të zhvillojë një konferencë për media.

  Ende nuk dihet se cila do të jetë tema e diskutimit.

  Megjithatë, kjo javë po del të jetë dinamike sa i përket situatës me pandeminë Covid-19. Mbrëmë është shënuar numri më i madhë i rasteve të paraqitura me Covid-19 në Kosovë.

  195 raste positive u konfirmuan.

  Nuk dihet ende nëse ministri do të flasë edhe për 6 vdekjet e dyshimta që ndodhën të dielën në Klinikën e Infketive.

  “Ju ftojmë të merrni pjesë në konferencën për media të Ministrit të Shëndetësisë Armend Zemaj, që mbahet sot (e martë) më 7 korrik 2020, duke filluar nga ora 13:00, në Ministri të Shëndetësisë”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.