Sport

Arbnore Përquku, asistuesja më e mirë në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla

Arbnore Përquku, asistuesja më e mirë në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla
12:26 | 05 Korrik 2022

Kapitenia e Kosovës, Arbnore Përquku njihet për asistimet e saj gjatë ndeshjeve. Kështu ndodhi edhe në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla në Qipro.

Përquku ishte asistuesja më e mirë në këtë Evropian, përcjell FrontOnline.

Basketbollistja e trofeshme kosovare kishte 24 asistime për katër ndeshje, apo gjashtë asistime për ndeshje.

Në vend të dytë ishte Veatriki Akathiotou e Qipros me 5.5 për ndeshje, kurse e treta Astera Tuhina me 5.3 për ndeshje. ‎

Në përgjithësi, Arbnorja kishte 7.8 pikë për ndeshje, 3.5 kërcime dhe gjashtë asistime./FrontOnline/

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera