Vip

Arbnora Ademaj shpallet aktorja më e mirë në Turqi

Arbnora Ademaj shpallet aktorja më e mirë në Turqi
08:03 | 22 Shtator 2021

“Kirik Hayatlar” është seriali turk prodhim i “Kanal D”, që është bërë njëri ndër më të bdjekurit në Turqi dhe vendet ku po transmetohet.

Rol protagonist në serial, ka bukuroshja kosovare Arbnora Ademaj, e cila në “Kirik Hayatlar” luan personazhin e Leylas.

Ademaj, e cila po merr shumë vëmendje për shkak të lojes së mrekullueshme në serial, sapo është shpërblyer në festivalin e madh dhe prestigjioz “Mood Aëards” në Turqi.
Arbnora Ademaj në këtë festival ka fituar çmimin “Aktorja më e mirë e huaj”, për çka është ndjerë shumë e lumtur dhe e emocionuar njëkohësisht, gjë të cilen e ka pohuar edhe vetë në hapsirat e saj zyrtare në rrjete sociale.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera