Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Arbërie Nagavci vjen me një përgjigje për Dardan Molliqajn, i cili tha se Kurti do të bëhet sërish kryeministër, por pa zgjedhje

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj tha në emisionin Pressing se Albin Kurti do të kthehet si kryeministër i një qeverie të unitet pasi që Gjykata Speciale do të rrëzojë Qeverinë Hoti për votën e deputetit Etem Arifi.

  “E keni parë që kanë folur për një qeveri të re pa zgjedhje, qeveri edhe të unitetit, bashkimit, mbrojtjes së UÇK’së që nuk janë përmend më zgjedhjet. Prej kur është vendos që qeveria do të shpallet si jo e ligjshme për shkak se vota e deputetit në fjalë ka qenë votë jo ligjore, në kuptimin jo kushtetuese sepse ka pasur vendim të formës së prerë të gjykatës të veprave penale”, tha Molliqaj në Pressing.

  Sipas tij në këtë mënyrë Albin Kurti do të rikthehej në postin e kryeministrit.

  Ndërkohë Nagavci ka thënë se Molliqaj nuk bën të besohet pasi ai flet gjithmonë kundër VV’së pa marrë parasysh situatës.

  “E japim nënshkrimin vetëm për caktimin e datës së zgjedhjeve”, tha ajo te DPTE te Fidani në T7.

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.