Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Arben Gashi sqarohet pas incidentit: Këto janë tema të rënda, mos i personalizoni për vota

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka folur në Kuvendin e Kosovës pas përplasjes që ai pati me deputetët e VV-së, e cila përplasje për pak sa nuk eskaloi edhe fizikisht.

  Në një fjalim të mbajtur para deputetëve, Gashi ka thënë se ka tendencë për të akuzuar vetëm për përfitime politike.

  “Është e dhimshme tendenca për të akuzuar për vota. Më vjen keq që kolegët tentojnë ta personalizojnë këtë çështje. Këto tema janë të rënda, nuk duhet të trajtohen kështu sepse të gjithë kanë histori personale, që kanë origjinë edhe në këtë Kuvend”, tha ai.

  Ai tha se ka kërkuar edhe nga deputetët e partisë së tij që të mos flasin për familjarët e vrarë nga forcat serbe, për shkak se të njëjtat janë tema të rënda për Kuvendit.

  “Unë kam tentuar në këtë sallë që këto çështje mos të bëhen diskutim në këtë kuvend sepse është e ndjeshme për momentin. Kam kërkuar nga Shkëmb Manaj që të mos flasë për babën e vet dhe të djegur, sepse është temë e ndjeshme në këtë kuvend. Kam kërkuar edhe nga Marigona Geci e Doruntinë Maloku. Kjo është e turpshme, mos i personalizoni gjanat, këto janë tema të randa. Me dal dikush me thanë që po shpif e po rren nuk mundesh me thanë”, tha ai.

  “Të pavërtetat këtu s’kanë me u leju”, tha ai.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  KEDS ka njoftuar se nesër do të ketë punime të domosdoshme për siguri të sistemit në disa disa zona të qyteteve të...
  Lajme23 Mars 2023
  Zv/kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka reaguar pasi në Komitetin e Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme, është...
  Lajme23 Mars 2023
  Sonte janë të paraparë të zhvillohen plotë 8 ndeshje në kuadër të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian "Euro 2024, e cila o...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Sport23 Mars 2023
  Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet më 27 mars në...
  Vip23 Mars 2023
  Nita është banorja që para 1 jave hapi kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim Kristin dhe Qetësorin ose Oltën dhe Kiarën....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...
  Sport23 Mars 2023
  Për 90 minuta “Zahir Pajaziti” ushtoi nga atmosfera e krijuar prej “Legjendave” dhe “Xhebrailave”. Bile edhe ndeshja ishte e zjarrtë pasi në...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha se nuk pret që të bëhen publike hetimet se kush është përgjegjës për shpërthimet e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.