Lajme

Arben Gashi shërohet nga Coronavirusi

Arben Gashi shërohet nga Coronavirusi
10:39 | 15 Korrik 2020

Shefi i deputetëve të LDK-së, Arben Gashi, pas 21 ditësh përballje me koronavirusin thotë se po ndihet mirë dhe që një javë nuk ka simptoma.

Ai për klankosova.tv ka thënë se ka bërë edhe testin dhe është në pritje të rezultatit.

“Ka një javë që nuk kam simptoma, në konsultim me mjekët konsiderohem i shëruar. 21 ditë pas simptomave të para, 19 ditë pas diagnostifikimit, një javë prej simptomave të fundit. Në konsultime me mjekët infektologë konsiderohem i shëruar”.

Gashi thotë se pasi konsiderohet i shëruar ka filluar edhe të dalë dhe i është kthyer angazhimeve profesionale.

“Po ndihem mirë, nuk kam asnjë problem. Kam filluar t’i kthehem angazhimeve profesionale”.

Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete

Të tjera