[wp-story]

Lajme

Apostolova komenton protestat e paralajmëruara: Këto aktivitete nuk duhet të çojnë në dhunë

Apostolova komenton protestat e paralajmëruara: Këto aktivitete nuk duhet të çojnë në dhunë
13:44 | 29 Maj 2020

Shefja e zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka komentuar protesta duke aluduar në ato të paralajmëruara të Vetëvendosjes, si shenjë pakënaqësie ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Apostolova në prononcimin e saj për Klan Kosovën, shprehet se të gjitha protestat dhe demonstratat duhet të vendosen në kornizën e sundimit të ligjit.

”Ka parti të caktuara që duan të protestojnë. Kjo është një e drejtë që edhe nuk mund të flasim kundër saj”.

”Këto aktivitete nuk duhet të çojnë te ndonjë dhunë, sepse kjo i degradon principet emokratike në Kosovë”.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera