Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Anglia rihap fitneset dhe pishinat e brendshme

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Fitneset dhe pishinat e mbyllura në Angli e rifilluan punën të shtunën për herë të parë që nga vendosja e masave kufizuese në mars.

  Këto objekte u rihapën me kusht të respektimit të distancës sociale, në bazë të udhëzimeve që i ka publikuar qeveria. Sipas këtyre udhëzimeve, njerëzit duhet të qëndrojnë larg njëri-tjetrit sa më shumë që është e mundshme.

  Rihapja e fitneseve dhe pishinave erdhi në kohën kur Anglia po vazhdon t’i lehtësojë masat kufizuese, shkruan “CNN”, transmeton Gazeta Express.

  Të premten, në këtë shtet u bë e obligueshme vendosja e maskës në dyqane, banka, postë, qendra tregtare dhe në stacione të transportit.

  Deri më tani, Britania e Madhe i ka regjistruar 45,762 viktima të koronavirusit, që është shifra më e lartë në Evropë dhe e treta në botë, pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit.

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, në lidhje me ngjarjet e djeshme në Zveçan, tha se dhuna nuk është asnjëherë opsion...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Albin Kurti është përgjegjës për gjithçka që ka ndodhur dje në Zveçan, ka theksuar i ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë, Petar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.