[wp-story]

Lajme

Anëtari i PDK-së: Tre mbështetës të LVV-së ishin pro koalicionit më partinë tonë

Anëtari i PDK-së: Tre mbështetës të LVV-së ishin pro koalicionit më partinë tonë
12:31 | 05 Tetor 2020

Anëtari i PDK’së, Ilir Gashi thotë se tre mbështetës së Vetëvendosjes kanë qenë pro koalicionit PDK-LVV.

Gashi në Facebook ka shkruar se njëjtë kanë menduar edhe disa anëtarë të LDK-së.

“Takova po ashtu disa të LDK-së, edhe ata të njëjtin konstatim se vetëm PDK-LDK mund të sjellin stabilitet politik ekonomik në këtë vend”, ka shkruar ai.

“Dhe menjëherë me erdhi në mendje konstatimi i Albin Kurtit para Këshillit të VV-se kur ka thënë se PDK është konstantja, ndërsa partitë tjera variabla”, tha Gashi.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera