×
 • Sport
 • Sport

  Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Menaxheri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka konfirmuar Arda Guler është rikthyer nga lëndimi dhe mund të luajë në ndeshjen e ardhshme, por disa minuta më vonë, talenti turk është lënduar përsëri në stërvitje.

  Tifozët e Real Madridit u bënë gati të shohin për herë të parë talentin e mrekullueshëm 18-vjeçar Arda Guler, i cili është rikuperuar nga një operacion menisk.

  “Ai është në dispozicion. Ai ka nevojë për minuta, pak kondicionim fizik, për t’u mësuar me lojën e ekipit, por është mirë. Në këtë kohë ai ka treguar se ka talent të jashtëzakonshëm dhe kjo është thjesht gjenetikë”, deklaroi Ancelotti në konferencë.

  Megjithatë, disa minuta pas konferencës, Real Madridi mbajti stërvitjen e radhës dhe Guler u lëndua përsëri.

  Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Los Blancos, ndërsa sipas mediave, Guler thuhet se mund të mungojë deri në tri javë.

  “Pas analizave që i janë bërë lojtarit tonë Arda Guler nga Shërbimet Mjekësore të Real Madridit, ai është diagnostikuar me një dëmtim në muskulin e majtë rectus femoris”, thuhet në njoftim.

  Ndryshe, Real Madridi do të jetë i etur për t’u rikthyer në rrugën e duhur të mërkurën mbrëma kundër Las Palmas në shtëpi, të cilët kanë vetëm një fitore në këtë sezon, por gjithashtu kanë pranuar vetëm katër gola, më pak se çdo skuadër në La Liga. /Telegrafi/

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Sport02 Dhjetor 2023
  Real Madridi mbetet si kryesues i garës për të siguruar një marrëveshje për të nënshkruar me Kylian Mbappe në vitin 2024. Los...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Bayern Munich ka njoftuar shtyrjen e ndeshjes së sotme (e shtunë) ndaj Union Berlin për shkak të kushteve të rënduara atmosferike. Bavarezët...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani. Përveç Gjermanisë nikoqire,...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Një moment qesharak ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova. Kaderi...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  I ngarkuari me punë ne Ambasadën e Kosovës në Senegal, Sami Halili, ka njoftuar sot se Ministrja e Punëve të Jashtme të...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një 84-vjeçar humbi jetën, dy persona u plagosën dhe shtëpia u shkatërrua nga një shpërthim që ndodhi në një shtëpi në kryeqytetin...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbajtur konferencë për medie ku ka kritikuar Qeverinë për planifikim jo të duhur të buxhetit për vitin...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, tha se Qeveria Kurti është kundër fjalës së lirë, derisa ka përmendur deklaratat përçmuese të zyrtarëve të...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Të dielën do të mbahet seanca fillestare ndaj Naim Murselit, i cili dyshohet se ka organizuar vrasjen e bashkëshortes së tij, tashmë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.