Lajme

Ambasadori i Kosovës në Slloveni i dorëzoi letrat kredenciale

Ambasadori i Kosovës në Slloveni i dorëzoi letrat kredenciale
20:08 | 02 Dhjetor 2021

Ambasadori sapoemëruar i Kosovës në Slloveni, Valdet Sadiku, ia ka dorëzuar sot kopjen e letrave kredenciale shefes së protokollit diplomatik, Natasha Prah.

Në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë thuhet “Ambasadori i sapoemëruar e Republikës së Kosovës, ia dorëzoi kopjen e letrave kredenciale shefes së protokollit diplomatik, ambasadores Natasha Prah”.

Sadiku u emërua në këtë pozitë pasi MPJD-ja e shkarkoi ambasadorin e kaluar të Kosovës, transmeton Klankosova.tv.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera