[wp-story]

Lajme

Ambasadori i Britanisë së Madhe viziton Doganën

Ambasadori i Britanisë së Madhe viziton Doganën
15:41 | 23 Shtator 2019

Drejtori i përgjithshëm i Doganës, Bahri Berisha sot ka pritur në një vizitë ambasadorin Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott.

Gjatë takimit u diskutuan çështje tregtare në mes të dy vendeve tona si dhe përkrahja e madhe që Britania ka dhënë në zhvillimin e Doganës së Kosovës.

Drejtori i përgjithshëm Berisha informoj ambasadorin lidhur me të arriturat e doganës si dhe progresin e arritur në fushat e ndryshme duke përfshirë luftimin e krimit transkufitar.

Gjithashtu ambasadori u njoftua edhe me të arriturat në 20 vjetorin e themelimit të Doganës ku Dogana Britanike ka dhënë kontribut të madh./Front Online/

 

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera