Lajme

Ambasadori gjerman për Covid-19: Pamjet në rrugë dhe tarracat e kafeneve janë të padurueshme

Ambasadori gjerman për Covid-19: Pamjet në rrugë dhe tarracat e kafeneve janë të padurueshme
18:58 | 02 Korrik 2020

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, i ka quajtur të padurueshme pamjet e rrugëve nëpër Kosovë të mbushura me njerëz si dhe frekuentimin e kafiterive në këtë kohë kur numri i rasteve të të prekurve me Covid-19 ka shënuar rritje.

Duke komentuar një donacion të Zyrës së BE-së në Kosovë për Ministrinë e Shëndetësisë, ai ka bërë thirrje që të respektohen masat qeveritare, transmeton Klan Kosova.

“Mendoj se kjo do ta frymëzojë secilin që të sillet me përgjegjësi dhe institucionet shtetërore dhe Qeveria të sigurojnë zbatim të fuqishëm të rregullave”, është shprehur ai përmes Twitter.

“Pamjet e rrugëve dhe tarracat e kafeneve, të padurueshme,. Pasojat do të shihen në kujdesin intensiv”.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera