×
 • Lajme
 • Lajme

  Ambasadori gjerman për Covid-19: Pamjet në rrugë dhe tarracat e kafeneve janë të padurueshme

  FrontOnline
  02 Korrik 2020

  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, i ka quajtur të padurueshme pamjet e rrugëve nëpër Kosovë të mbushura me njerëz si dhe frekuentimin e kafiterive në këtë kohë kur numri i rasteve të të prekurve me Covid-19 ka shënuar rritje.

  Duke komentuar një donacion të Zyrës së BE-së në Kosovë për Ministrinë e Shëndetësisë, ai ka bërë thirrje që të respektohen masat qeveritare, transmeton Klan Kosova.

  “Mendoj se kjo do ta frymëzojë secilin që të sillet me përgjegjësi dhe institucionet shtetërore dhe Qeveria të sigurojnë zbatim të fuqishëm të rregullave”, është shprehur ai përmes Twitter.

  “Pamjet e rrugëve dhe tarracat e kafeneve, të padurueshme,. Pasojat do të shihen në kujdesin intensiv”.

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vjehrri i Liridona Murselit, Saban Murseli në ditën e sotme [para se të ndodhte arrestimi i djalit të tij, Naimit] ka treguar...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe pesë aktivistët e tjerë si Zgjim Hysenit, Nol Nushit, Agron Kabashit, Korab Korçës dhe Gent Brahimi...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ish-shef i stafit te presidentit Pacolli dhe bashkëpunëtori më i ngushtë i tij, Jetlir Zyberaj e ka mohuar që Naim Murseli ka...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  63-vjeçari i dyshuar për sulm seksual ndaj një të miture 15-vjeçare, nesër do të dalë para Gjykatës në Pejë. Zëdhënësi në Prokurorinë...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se njëri nga personat e arrestuar për vrasjen e Liridona Murselit është bashkëshorti i të...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Granit Plava është personi që është arrestuar së bashku me Naim Murselin, të dy si të dyshuar për planifikimin dhe vrasjen e...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është duke hetuar çështjet që ndërlidhen me kufizimin e komunikimeve për të akuzuarit pranë Gjykatës...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Sipas raportimeve, Naim Murseli dyshohet...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për rastin e vrasjes së Liridona Murselit, vrasje kjo e cila tronditi vendin më 29...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.