Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ambasadori amerikan në Beograd: Qasja e Grenellit ndryshoi mënyrën sesi BE’ja merret me Ballkanin Perëndimor

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ambasadori amerikan në Beograd, Anthony Godfrey, ka thënë se qasja e të dërguarit special të Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka ndryshuar mënyrën se si Bashkimi Evropian është marrë me Ballkanin Perëndimor.

  Sipas Godfrey, me këtë bien dakord edhe kritikët më të mëdhenj të Grenell.

  “Edhe kritikët më të mëdhenj të Richard Grenellin bien dakord që qasja e tij ndaj rritjes së dinamizmit ka ndryshuar gjithashtu mënyrën se si BE-ja është marrë me Ballkanin Perëndimor” tha Godfrey, raporton Tanjug.

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.