[wp-story]

Lajme

Ambasadori amerikan i impresionuar me veprat e artit dhe bukuritë e Kosovës

Ambasadori amerikan i impresionuar me veprat e artit dhe bukuritë e Kosovës
10:26 | 22 Shtator 2019

Ambasada Amerikane në Kosovë është shfaqur e impresionuar me ekzpozitën Autostrada Bienale që po mbahet në qytetin e Prizrenit.

Ambasadori Philip Kosnett, ka publikuar në profilin e tij në Twitter foto nga vizita e delegacionit amerikan në këtë qytet, shkruan Gazeta Sinjali.

“Autostrada Biennale e bëri qytetin e bukur dhe të larmishëm të Prizrenit edhe më të mrekullueshëm. Gjithmonë dashuri për të parë bukurinë e  Kosovës.”, thuhet në postimin e publikuar në profilin zyrtar të ambasadës së SHBA-së në Prishtinë dhe të ambasadorit amerikan.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera