[wp-story]

Lajme

Amasadorja kroate e falenderon Hotin për ndihmën e ofruar ndaj Kroacisë pas tërmeteve atje

Amasadorja kroate e falenderon Hotin për ndihmën e ofruar ndaj Kroacisë pas tërmeteve atje
10:53 | 30 Dhjetor 2020

Ambasadorja kroate në Kosovë, Danijela Barishiq ka falënderuar kryeministrin Avdullah Hoti për ndihmën e ofruar për Kroacinë pas tërmetit që ndodhi.Barishiq këtë e bëri përmes një postimi në Twitter.

“Faleminderit kryeministër Avdullah Hoti për ndihëm dhe solidaritetin. Kryeministri Hoti i ofron ndihmë me të gjitha kapacitetet homologut kroat Plenkoviq”, ka shkruar ambasadorja Barishiq.

Ndryshe sot kryeministri Hoti i ka dërguar një letër homologut të tij kroat Plenkoviq të cilit i ka shprehur keqardhjen për viktimat e tërmetit dhe i ka ofruar mbështetjen e institucioneve të Kosovës për t’u përballur me pasojat.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera